Fotele. Jaki fotel wybrać do salonu?

Meblując salon, coraz więcej osób decyduje się na ustawienie w nim fotela. Wybór wśród wzorów i kolorów foteli jest naprawdę ogromny. Jak wśród tak wielu ofert wybrać ten jeden jedyny, który niczym tron będzie zdobił nasze mieszkanie? Na co zwrócić uwagę, na czym się skupić?

Fotel-co powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając fotel do salonu?

Jeśli chodzi o tego typu meble, sklepy meblowe pękają w szwach. Mnogość wzorów i kolorów foteli jest niesamowita. Jak nie dostać zawrotu głowy i nie zniechęcić się podczas zakupów? Skupmy się na kilku kryteriach, które ułatwią nam wybór. Wygląd mebla, wygodę korzystania z niego, jego wielkość oraz jakość wykonania.

Wygląd fotela

Fotel przede wszystkim powinien wpisywać się w Twój gust, ale to nie wszystko. Musi także pasować do wnętrza Twojego domu. Powinien zgrywać się z nim zarówno kolorystycznie, jak i stylem, w jakim został wykonany.

Wielkość fotela

Dla jednych to oczywiste, dla drugich niekoniecznie. Warto więc zauważyć, że wielkość fotela ma ogromne znaczenie. Fotel powinien mieć takie wymiary, aby pozwolić nam na komfortowy wypoczynek, ale musi być także swoimi gabarytami dopasowany do pomieszczenia, w jakim się znajduję. Inaczej fotel będzie prezentował się na stronie internetowej, inaczej w wielkoformatowym salonie meblowym na tle innych mebli, a jeszcze inaczej w naszym domu.
Fotel powinien posiadać siedzisko o odpowiedniej wielkości, tak aby korzystanie z niego sprawiało nam przyjemność. Zwróćmy także uwagę na jego twardość. Dobrze, żeby nie było zbyt miękkie i nie zapadało się pod ciężarem naszego ciała, ale też nie zbyt twarde. Szukajmy złotego środka. Siedzisko powinno być takiej wysokości, żeby siedząc na fotelu swobodnie dotykać stopami podłogi. Według ekspertów najlepsze podparcie ciała zapewniają fotele, których siedzisko posiada pomiędzy 50 a 60 cm głębokości, 50 cm szerokości oparcia i 70 cm wysokości

Rodzaje foteli

W ostatnim czasie najbardziej popularnym modelem fotela jest tzw. uszak. Fotel uszak posiada wysokie oparcie, które wykończone jest w charakterystyczny sposób, przywodząc na myśl uszy. Po bokach zamontowane są komfortowe, szerokie podłokietniki. Fotel zazwyczaj występuje w wersji na drewnianych bądź metalowych nogach. Do foteli typu uszak, bardzo często można dokupić podnóżek.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Sobota do godz. 13:00.